Android için en iyi antivirüs programları

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde en iyi Android antivirüs uygulamasının yüklü olması çok önemlidir. Sonuçta, Android dünyanın en yaygın kullanılan işletim sistemidir ve bu, kötü niyetli kullanıcılar için büyük bir hedef olabileceği anlamına gelir.

Mobil bankacılık gibi Android cihazlarımızla çok şey yapıyoruz, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kötü amaçlı yazılım almanın gerçekten inanılmaz derecede ciddi olabileceğini, bu yüzden bu sayfada bulacağınız en iyi Android antivirüs uygulamalarından birini yüklemeniz hayati önem taşıyor.

Bu makalede, 2020’de Android için en iyi virüsten koruma araçlarından 10 tanesini vurgulayacağız – bunların çoğu indirmek için tamamen ücretsiz uygulamalardır.

Birçoğu otomatik taramalar yapmaktan çok daha fazlasını yapar ve kötü amaçlı web sayfalarının ve dosyaların ilk etapta açılmasını veya indirilmesini aktif olarak engellemeye çalışırlar.

Bir bakışta en iyi Android antivirüs uygulamaları:

  • Avast Mobil Güvenlik
  • Bitdefender Antivirus Ücretsiz
  • AVG
  • McAfee Güvenlik ve Güç Yükseltici Ücretsiz
  • Kaspersky Mobile Antivirus

1. Avast Mobile Security

Artıları;  Hırsızlara karşı ekstra güvenlik ve çağrı engelleme. Eksi ise bedava olduğu için tabikide içinde reklam olması.

Virüsten koruma devi Avast, sıradan bir tarayıcının ötesine geçen bir uygulama oluşturmak için önemli becerilerini kullandı. Ücretsiz sürümdeki ekstra özellikler arasında bir çağrı engelleyici, güvenlik duvarı ve hatta Android cihazınızı kaybolması durumunda uzaktan kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan bir hırsızlık önleme önlemi bulunmaktadır.

Uygulama eskiden ödeniyordu, ancak artık ücretsiz, reklamlar tarafından destekleniyor. Bunları kaldırmak için aylık veya yıllık küçük bir prim ödeyebilirsiniz. Bir başka çok kullanışlı premium özellik, cihazınızın belirli uygulamaları açmadan önce bir PIN isteyeceği “uygulama içi kilitleme” dir. Bu, kötü amaçlı yazılımların internet bankacılığı gibi uygulamaları otomatik olarak başlatmasını önler

2. Bitdefender Antivirus Free

Artıları; Sisteminiz çok yormayan bir uygulama, kolay kurulum.Eksisi çok eksi gibi görünmesede virüs taramasını zamanlamanız gerekiyor.

Bitdefender güvenlik topluluğunda büyük bir isim ve ücretsiz antivirüs programı son derece hafif. Aslında, sistem kaynaklarını serbest bırakan ve pil ömründen tasarruf sağlayan arka planda çalışmaz.

Bu, güvenli olması için taramaları zamanlamanız veya manuel olarak çalıştırmanız gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, cihazınıza indirilen tüm yeni uygulamalar otomatik olarak taranır. Bu uygulamanın bir diğer avantajı, yüklenir kurulmaz kullanıma hazır olmasıdır – ek yapılandırma gerekmez.

Ekstra güvenliğe ihtiyacınız varsa, 14 günlük ücretsiz Bitdefender Mobile Security deneme sürümüne kaydolun. Bu, temel antivirüsün yanı sıra Google’ın Chrome tarayıcısı ve hırsızlık önleme özellikleri için gerçek zamanlı korumayı içerir.

Ayrıca şık bir Gizlilik danışmanı aracı vardır ve WearOn teknolojisi ile akıllı saatinize bir güvenlik katmanı ekler, bu da telefonunuzu geride bırakırsanız sizi uyarır. Güvenlik, geleneksel anlamda değil.

3. AVG

Artıları;Birden fazla fonksiyon, sağlam bir hırsızlığa karşı güvenlik ve opsiyonel güvenlik seçenekleri.Eksisi:Telefonunuzu biraz yorabilicek bir uygulama.

Android için AVG antivirüs, özelliklerle dolu bir güvenlik uygulamasıdır. Temel antivirüs özelliğinin yanı sıra, dosyalarınızı korumaya yardımcı olmak için bir wi-fi güvenlik tarayıcısı, uygulama kilidi ve fotoğraf kasası içerir.

Ayrıca, gereksiz süreçleri öldürmeyi, pil tüketim ayarlarını kapatmayı ve ayrıca geçici ve önbellek klasörlerinde yaygın olarak bulunan gereksiz dosyaları silmeyi amaçlayan performans geliştirme gibi bir dizi başka özellik de vardır.

Kayıp bir telefonu Google Haritalar ile izleme ve hatta bir kilitleme mesajı ile uzaktan kilitleme yeteneği gibi hırsızlığa karşı korumalar da dahildir. Telefonunuzun çalındığını düşünüyorsanız, bir siren yaymasını bile sağlayabilirsiniz. Bu yeterli değilse, telefonunuzun kilidini açmaya çalışan herkesin özçekimlerini de alır ve görüntüleri size e-posta ile gönderir, ayrıca herhangi bir denemenin sesini de kaydedebilir.

Ek güvenlik özellikleri arasında, bir başkası SIM kartı değiştirmeye çalışırsa telefonu kilitleme ve hatta başka birinin yetkisiz olarak kilidini açabileceğinden korkuyorsanız, telefonunuzu ve SD kart içeriğinizi uzaktan silebilir.

Arayanları engelleme gibi ek gizlilik ayarları da vardır ve anonim sörf için bir VPN dahildir. Hangi verileri kullandığınızı, hangilerinin en çok veri kullandığını görmek ve olası gizlilik sorunlarını keşfetmek için bir gösterge panosu aracılığıyla ek bilgiler sağlanır.

Bu kadar çok özellik ile, 6.5 milyondan fazla yorum ve 4.5’ten fazla ortalama puan ile bu uygulamanın Google Play mağazasında tartışmasız en popüler olması şaşırtıcı değil.

4. McAfee Security & Power Booster Free

Artıları: Kapsamlı hırsızlık önleme özellikleri, İzinsiz veri çıkışı için politikaları var. Eksi ise bedava olduğu için tabikide içinde reklam olması.

Bilgisayar için virüsten koruma yazılımı söz konusu olduğunda McAfee bilinen başka bir addır ve bu Android uygulaması – McAfee Mobile Security – hayal kırıklığına uğratmaz. Antivirüs tarayıcısının yanı sıra, ücretsiz özellikler arasında kayıp bir cihazı izlemenin yanı sıra uzaktan kilitleme ve silme de bulunur. Cihazınız çalınırsa, uygulama hırsızın resmini bile çekebilir…

Diğer önemli noktalar arasında hassas bilgileri sızdırıp sızdırmadığını kontrol etmek ve gerekirse bunları kilitlemek için uygulamaları tarama yeteneği bulunur. McAfee ayrıca potansiyel olarak kötü amaçlı web sitelerine erişimi engelleyecek ve rahatsız edici arayanların ve metinlerin kara listesini tutmanıza izin verecektir.

5. Kaspersky Mobile Antivirus

Artıları:Birinci sınıf kötü amaçlı yazılım tespiti, Kötü amaçlı siteleri veya bağlantıları engeller.Eksisi ise diğer bir çok özelliği kullanmanız için ekstra para ödemeniz gerekiyor.

Kaspersky’nin Bitdefender gibi büyük oyuncularla bir ünü var. Güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümünde bazı etkileyici özellikler var ve AV-Test’in Kasım 2017’deki denemelerine göre% 99,9’luk bir tespit oranı ile kötü amaçlı yazılımları almakta çok iyi.

Kaspersky Antivirus & Security ayrıca, herhangi bir zararlı siteyi veya bağlantıyı tıklamadan önce engellemeye çalışarak, öncelikle bir enfeksiyonun oluşmasını önler. Önemli bir özellik, güvenlik yönetimini basitleştiren Android Wear desteğidir.