Wordpress cache eklentilerinin sitenizin hızlı açılmasını sağladığını biliyorsunuz. Bunun içinde bu konuya değinmek yerine direk olarak

internet sitesi yayıncılarının en çok kullanmış oldukları WP cache eklentileri konusunda bilgi verelim.

W3 Total Cache

W3 Total Cache sitenizin açılış performansının iyi derece de artıracaktır. Piyasa da bulunan en iyi eklentilerden birisi olarak bilinir ve özellikle de yeni başlayanlar için önerilir. Eklentinin özel ayarları da bulunuyor. Örneğin code ve resimleri çekebiliyorsunuz.

WP Super Cache

WP kullanıcıları için ideal eklentilerden birisi de Super Cache’dir. Kullanılması ve de yapılandırması oldukça basit eklentiyi yüklediğinizde olması gerekenlerin tamamı ayarlı bir şekilde geliyor ve sizin işiniz daha da kolaylaşmış oluyor. Eklenti için söyleyeceğimiz şey kullanıcı dostu ve oldukça popüler.

Fresh Performance Cache

Fresh Performans eklentisi Premium önbellek eklentisiyle birlikte indiriliyor. Basit bir ara yüzü mevcut güzel olan tarafı ise reklamlarla karşılaşmak zorunda kalmıyorsunuz. Eklenti ile birlikte CS ve JavaScript dosyalarınızı küçültebiliyorsunuz. Eklentiyi güncelleme imkanınız a var.

Wp-Roket

Wp Rocket oldukça kullanışlı ve faydalı eklentilerin başında geliyor. Ve kalitesi de ispatlanmıştır. Bu eklentiyi sitenize yüklediğiniz de ziyaretçilerinize daha hızlı bir site sunabilirsiniz. Eklentinin GZIP sıkıştırması, CDN, Google font optimizasyonu, DNS prefetching gibi pek çok avantaj sağladığı biliniyor.

Hyper Cache

Ücretsiz ve etkili olan bir eklentidir. Dünya genelinde 60 bin’den fazla kişi bu eklentiyi kullanıyor. Çok basit bir şekilde kurulabilir ve ayarlanabilir olması kullanımını artırmış.

Yukarıda sizlere 5 tane Wordpress Cache Eklentisi hakkında bilgi verdik. Ancak daha sayılabilecek başarılı eklentiler de var. Bunun için wordpress eklenti kütüphanelerine bakabilirsiniz