Online ürün satışı, geniş müşteri kitlelerine ulaşmak isteyen firmalar için şüphesiz ki eşi benzeri olmayan bir fırsat!  Bu fırsatı iyi değerlendirmek, işlevselliği yüksek bir WordPress e-ticaret teması ile mümkün olabilir. 

Etkileyici bir satış sitesi oluşturmak için WooCommerce gibi eklentilere sahip bir temanın kullanılması, siparişlerin verilip ödemelerin yapılabilmesi için olmazsa olmaz.

Online satış odaklı WordPress temaları araştırmanızı genişletmek isterseniz “En İyi Kurumsal WordPress Temaları” yazımızı incelemenizi öneririz.

SHOPKEEPER E-Ticaret Teması

 

Shopkeeper, 10 farklı ana sayfa düzeni, tam ekran slider, WooCommerce eklentisi, çok sayıda başlık stili ve ürün katalogları ile portfolyolar için özel hazırlanmış sayfalar sunan bir WordPress teması.

Pingdom Hız Skoru: 73/100 Yüklenme Süresi: 3.26 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 59 (masaüstü), 31 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %75 Yslow D % 62

***Ölçümler Shopkeeper demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Kodlama bilmeden de göz alıcı tasarımlara sahip web siteleri yaratmak için hazır şablonlar içeren Shopkeeper, dilerseniz kendi tasarımlarınızı oluşturmanıza da olanak tanıyor.

Ayrıca çok satılan WordPress e-ticaret temalarından olan Shopkeeper’ın WPML desteği ile sitenizi istediğiniz dile çevirmeniz mümkün.

BAZAR SHOP  E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 899 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 51 (masaüstü), 21 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %76 Yslow C % 74

***Ölçümler Bazar Shop demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Bazar Shop; WooCommerce eklentisi, 300’den fazla kısa kod, ürünlerin yüksek çözünürlüklü görsellerini içeren yakınlaştırma efekti, anket formu, dilek kutusu ve ürünler arası karşılaştırma gibi özellikler sunan hız odaklı bir e-ticaret teması.

Bir satış sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz detaylarla dolu olan bu temada, 50 adet arka plan bulunuyor. Dilerseniz kendi arka plan görsellerinizi  yüklemeniz de mümkün.

Ayrıca, boyu ve eni ayarlanabilen sekiz farklı slider sunan Bazar Shop, sayfada kullanabileceğiniz slider sayısı için herhangi bir kısıtlama getirmiyor.

DIVI  E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 1.13 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 69 (masaüstü), 15 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow C % 79

***Ölçümler Divi preview demosu üzerinden hesaplanmıştır.

WooCommerce uyumlu ve hız odaklı Divi ile e-ticaret dışında farklı konseptli siteler de yapılabiliyor.

Divi; sürükle-bırak özelliği, fiyat tabloları, videolar içeren sliderlar ve müşterilerin ürünleri değerlendirmesini sağlayan puanlama modülü gibi güzelliklerle dolu bir WordPress teması.

Çince, Arapça, Rusça ve İspanyolca gibi 30’dan fazla dil için çeviri desteği sunan Divi, Dünya çapında ürün pazarlamak isteyenler için de oldukça iyi bir alternatif.

HALENA E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 77/100 Yüklenme Süresi: 5.62 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 67 (masaüstü), 42 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %71, Yslow C % 69

***Ölçümler Halena  main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Halena, 4 farklı ana sayfa demosu içeren,  minimalist ve modern tasarımlar sunan WooCommerce eklentili bir WordPress teması.

Alışveriş Sepeti, sipariş ve ödemeler, ürün filtreleri ve en çok satan ürünlerin gösterildiği bölümler gibi detayların dikkatlice tasarlandığı bu temada, tek bir tıklama ile kurulabilen demoları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

 

Ayrıca gelişmiş AJAX filtresi sayesinde, müşterileriniz aradıkları özelliklere sahip ürünlere kolaylıkla ulaşabilir.

FLATSOME E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 83/100 Yüklenme Süresi: 1.89 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 86 (masaüstü), 39 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %88, Yslow C % 79

***Ölçümler Flatsome Classic Shop demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Flatsome; son zamanların gözdesi parallax etkisini barındıran oldukça şık bir tema. Sayfanın aşağıya doğru kaydırılması sırasında arka plandaki görselin ön plandaki içerikten farklı hızda hareket etmesini sağlayan bu etki ile göz kamaştırıcı tasarımlar ve hızlı yüklenen sayfalar oluşturabilirsiniz. 

Mega menü, bültenler ve portfolyolar için özel sayfalar, dilek kutusu, SEO çalışmalarınızda işinize yarayacak blog sayfası, satış noktalarınızı işaretleyebileceğiniz Google Haritalar desteği gibi birbirinden güzel özelliklerle Flatsome, tüm bakışları üzerinde toplayan web siteleri oluşturmanın çok da zor olmadığının kanıtı!

DEPOT E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 65/100 Yüklenme Süresi: 1.19 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 4 (masaüstü), 26 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed E %50, Yslow, D % 68

***Ölçümler Depot-Main Home demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Depot, e-ticaret siteleri için oldukça donanımlı bir WordPress teması. İşinizi büyütmeniz için ihtiyacınız olan tüm gerekliliklere sahip.

Özelleştirilebilir çok sayıda ana sayfa ve iç sayfa şablonu ile titizlikle hazırlanmış blog ve portfolyo tasarımları içeren Depot; ürünlerinizi tüm detaylarıyla sergilemenizi sağlıyor.

Satışlarınızı artıracak fonksiyonellikte bir tema olan Depot, pratiklik sunan kategoriler ve fiyat filtreleri dışında, sipariş takibi, kullanıcı kaydı ve girişi, hızlı bakış kutucuğu ve geniş ürün yelpazesine uygun şablonlara sahip.

Ayrıca, Depot ile ürünleriniz için galeriler oluşturabilir, kullanıcı yorumları, dilek kutusu, ürün sayfasına indirimlerin ve özel tekliflerin yansıtılması gibi özelliklerle web sitenizi  güzelleştirebilirsiniz.

ARTEMIS E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 74/100 Yüklenme Süresi: 7.16 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 42 (masaüstü), 14 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed F %41, Yslow, C % 72

***Ölçümler Artemis-Allure demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Aslında çok amaçlı bir WordPress teması olan Artemis, geniş kitlelere ürün pazarlamak isteyenler için de çok sayıda online satış demosuna sahip. 

Artemis; WooCommerce uyumu, Visual Composer denen sürükle-bırak özellikli site oluşturucusu ve çok sayıda slider seçeneği gibi güzellikleriyle; fonksiyonellik ve görselliği birleştirerek zarif ve sofistike tasarımlara imza atmanızı hedefliyor.

LOTUS E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 3.33 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 64 (masaüstü), 37 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %77, Yslow, D % 67

***Ölçümler Lotus main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Sadeliği ve minimalistliği ile büyülemeyi başaran, etkileyici online satış siteleri yapabileceğiniz bir WordPress teması; Lotus. 

Ana sayfa başlığının hemen altında, sayfa genişliğinde göz alıcı bir slider müşterilerinizi karşılıyor. Lotus’un ürünleri ön plana çıkaran tasarımına ek olarak, markanızı yansıtacak özelleştirmeleri yapmanızı sağlayan çok sayıda seçenek sunması da cabası.

X-STORE E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 94/100 Yüklenme Süresi: 748 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 94 (masaüstü), 66 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %98, Yslow, A % 99

***Ölçümler X-Store default demo üzerinden hesaplanmıştır.

X-Store;  elektronik, mobilya, kıyafet, çiçek gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda satış sitesi için kullanılabilen modern bir WordPress teması. 

Tasarım üzerinde değişiklikler yapabilmeniz için Photosop dosyaları içeren X-Store; mega menü, ürün filtreleme, hızlı bakış, katolog modu ve kullanıma hazır demoları ile satışlarınızın artmasında etkili olmayı amaçlıyor.

WOODMART E-Ticaret Teması

Pingdom Hız Skoru: 90/100 Yüklenme Süresi: 1.38 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 56 (masaüstü), 22 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %100, Yslow, A % 99

***Ölçümler WoodMart main demo üzerinden hesaplanmıştır.

WoodMart; 60 demo, retina ready denen çözünürlüğü yüksek, net ve keskin görüntü kalitesi, sürükle-bırak site oluşturucu, çok sayıda şablon ve başlık stili sunan rengarenk bir tema.

Hem masaüstü hem mobil için uyumlu olması, özelleştirilebilir font ve renk seçenekleri, S/M/L gibi ürün boylarını ve daireler şeklinde satışta olan ürün renklerini göstermesi, filtreleme özellikleri ve arama sözcüğünü otomatik tamamlaması gibi detaylarla dolu olan WoodMart, markanızı parlatmaya aday.