EV HANIMLARI İÇİN EVDE İŞ İMKÂNI

Bayanlar için evde iş imkânı sunan birçok firma vardır. Evde ek iş isteyen üniversite öğrencileri, ev hanımlarına yönelik; giderlerini karşılayacak kadar bir ek gelir kazanmaları mümkün. Boş zamanı olup ve bu boş zamanı en iyi şekilde değerlendirip size iş imkânı sunarak, bütçesine katkı sağlamak isteyenler, gelecek olan ek gelirle ihtiyaçlarını giderecek olanlar için birkaç iş imkânı hakkında bilgi vermek isteriz.

EVDE EK İŞ İMKÂNI SAĞLAYAN FİRMALAR GÜVENİLİR Mİ?

Facebook ve Instagram sayfalarında, iş ilanı sitelerinde, internet sitelerinin bir köşesinde çıkan reklamlarda denk geldiğimiz zamanlar olmuştur. Evde iş imkânı sağlayan firmalara ne kadar güvenilir gibi sorularla karşı karşıya kaldığımız oluyordur. Elbette ki bunun için sizlere kesin bir bilgi vermemiz mümkün değil. Firmayı nereden bulduğunuz, hakkında edinmiş olduğunuz bilgiler sayesinde güvenilir olup olmadığını anlayabilirsiniz. Devlet kurumuna bağlı olan en güvenilirlerin arasında olan İş-Kur bu imkanlarımızı karşılamaktadır. Yapacağınız birkaç araştırma sonucunda bunun hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün.

EVDE YAPABİLECEĞİM EK İŞLER NELERDİR?

Evde yapılabilecek başlıca işlerin arasında paketleme işidir. Birçok firma evlere ek iş vererek çoğu kişinin ek gelir elde etmesine katkıda bulunmaktadır. Kadınlara evde ek iş imkânı sağlayan firmalar genellikle paketleme dışında bir iş vermezler.

Balon, kına, mum, pipet, kürdan, toka gibi paketlenmesi gerekenler arasında yer alıyor. Birçok firma maliyeti düşürmek amacıyla her ne kadar evde ek iş verse de bunun çoğu insana katkısı gereğinden çok denebilir.

MANDAL PAKETLEME İŞİ

Adet başına 5 kuruş ile 10 arasında değişmektedir. Günlük paketlemeniz 200 adet olduğunda bunun size katkısı 10 20 lira arasında değişmektedir.

KÜRDAN PAKETLEME İŞİ

Firmalar değişim göstereceğinden dolayı size verecekleri paketlere 12’li veya 24’lü olacak şekilde dizmeniz istenir. Günde 100 200 koli yapmanız durumunda aylık 2000 tl gibi bir kazanç elde etmiş olursunuz.