Hepimizin başına gelmiştir. Hobi olarak yapmaya başladığımız işlerin beğenilmesi ve tercih edilmesi sonucunda daha çok yapıp satmak isteriz. Yapmış olduğumuz çantalar ne güzel olur ve göze hitap ederse alıcısı da o kadar çok olacaktır. Ev hanımları için evden çalışarak ek kazanç elde etmek isteyen hanımlarının tercihleri arasına girmektedir. Üstelik öyle maliyetli ve zahmetli bir iş değil. Yapımı basit olduğu gibi satışı da bir o kadar kolay.

Bilindik markalar her zaman en iyi çantaları müşterilerin beğenisine sunmak isterler. Ürünlerinizi tasarlarken sizde en güzelini, benzersiz olanı, herkesin beğeneceği şekilde çantalar yapın.

NEDEN EVDE ÇANTA?

Yediden yetmişe herkesin tercih ettiği ve vazgeçmediği bir ürün varsa oda çantadır. Kız çocuklarından iş kadınlarına kadar herkesin takmaktan zevk aldığı bir ürün olsa gerek. Bizler bugün daha çok çocuklara hitap edecek bir konu ele almak istedik. Kadınlar gibi kız çocukları da dışarda bir çanta gördüler mi çantaya sarılırlar ve bırakmazlar. Bu durum hep aynıdır ve değişmez. Sizlerde evde bu ürünleri kendiniz tasarlayın ve çocuğunuzun daha çok çantası olmasına izin verin. 

NEREDEN BAŞLAMAM LAZIM?

Yapmaya karar verdiğiniz işi faaliyete geçirmeye çalışın. Bunun için size ihtiyaç olan bütün malzemeleri temin edebilir. Evde kullanmadığınız malzeme ve ürünleri de değerlendirme şansına sahip olursunuz. Daha sonra arama motorundan çanta modellerine bakın. Bunlar hakkında biraz bilgi edinmeye çalışın. Yazılı ifadeler sizin kafanızı karıştırıyorsa eğer Youtube’ta buna benzer birçok kanaldan erişebilirsiniz. Sıfırdan başlayacaksanız eğer en kolay yapım aşamasında olanlardan başlayın. Yaptıkça kendinizi geliştireceksiniz ve daha farklı modeller ortaya koymuş olacaksınız.

NASIL SATIŞ YAPABİLİRİM?

Hobi olarak yapmaya başladığınız bu çantaları satma gibi bir düşünceniz varsa ilk başta bunu çevrenizdeki insanlara gösterin hediye etmeye çalışın. Ürünleriniz ne kadar beğenilirse ve ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar iyi kazançlar elde etmiş olursunuz.