Web siteleri yayınlamış oldukları yazıları kendileri yazmazlar. Bunları yarısından fazla hep satın alırlar. Bu yüzden birçok kişiye evden yazı yazarak para kazandırmaktadırlar. Birçok üniversite öğrencisi, ev hanımı, atanamayan memurlar, okulu bitirip iş bulamayanların bu işi kolaylıkla kendi evlerinde, oturdukları koltuklarında, uzandıkları yataklarında bu işi gerçekleştirebilmeleri mümkün. Yazdığı yazıya güvenen herkes bu işten faydalanabilir. Birçok sitede bunlara erişip, bilgi sahibi olmanız mümkün.

NEREYE YAZMALIYIM?

Arama motorundan da kolaylıkla makale sitelerini bulabilirsiniz. Iyi araştırmalar sonucunda size uygun olan bulun ve yazmaya başlayın. Her sitede farklılık gösteren durumlar vardır. Bazıları konuyu kendisi belirleyip sizin yazmanızı ister bazıları ise sizin yazmış olduklarınızı isterler. Bunun için site önermemiz doğru olmaz.

NASIL BAŞLAMALIYIM?

Araştırmış olduğunuz sitelere baktıktan sonra size en uygun olan hangisi ise siteye girip gerekli olan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Daha sonra belirtilen konu başlıklarında istediğiniz makaleyi seçip yazmaya başlayabilirsiniz. Daha önceden de belirttiğimi gibi siteden siteye farklılık gösterdiğinden dolayı en iyi seçimi yapmaya özen gösterin.

NE KADAR KAZANIRIM?

Zahmetli olduğu kadar garantili bir iş olduğunu söyleyelim. Sizler yazmış olduğunuz makaleleri ne kadar sağlam ve özgün yazarsanız tercih edilme sıklığınız o kadar artar. Siteden siteye farklılık gösterdiğinden dolayı tam olarak kesin bir şey söylememiz doğru olmaz. Genellikle 100 kelime baz alınır ve onun üzerinden değerlendirme yapılır. 1 tl verenlerde var 10 tl verenlerde var. Bu sizin yazmış olduğunuz makalenin kelime sayısına ve kalitesine bağlı.