Woocommerce kategori ekleme işlemleri için öncelikli olarak kontrol paneline giriş yapılması gerekmektedir. Kontrol panelinin sol bölümünde bulunan yazılar sekmesinin altındaki kategoriler bölümünden Woocommerce kategori ekleme işlemleri yapılabilmektedir. 

Kategori ekleme işlemleri yazılırken öncelikli olarak kategori adının girilmesi gerekmektedir. Bunun ardından kategori adının kısa ismi ve ebeveyn kategorisi bölümlerinin de işaretlenmesinin ardından yeni kategori oluştur sekmesine tıklanarak işlemler tamamlanabilmektedir. 

Kategori kısa ismi olarak belirlenmiş olan bölüme kategorinin URL uzantısının girilmesi gerekmektedir. Bu uzantı sayesinde hızlı bir biçimde kategorinize ulaşım sağlanacağı için kullanım kolaylığı oluşturulmuş olmaktadır. 

WooCommerce WordPress Hosting paketlerimiz ile tamamen uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Woocommerce Kategori Sayfası Ürün Düzenleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Woocommerce kategori sayfası düzenleme yapılırken ürünlerin sıralaması istenen şekillerde sıralaması yapılabilmektedir. Yönetici panelinde giriş yapılmasından sonra üst kısımda ürün düzenleme sekmesi tercih edilebilmektedir. 

Menü sıralaması olarak bilinen sıralama sayısının negatif bir sayı ile değiştirilmesi durumunda daha üst sıralara alınması sağlanırken, daha alt sıralara alınması durumunda pozitif yönlü bir numara eklenmesi gerekmektedir. 

Kategori düzenleme işlemleri de Woocommerce kategori ekleme bölümü içerisinde yapılmakta olan işlemler olarak bilinmektedir. Kategori ekleme, sıralama silme gibi tüm işlemlerin aynı başlık altında yapılması mümkün olmaktadır. 

Woocommerce Kategori Oluşturma Nasıl Yapılır?

Woocommerce kategori oluşturmanın yapılabilmesi için öncelikle ana kategorilerin oluşturulması ve devamında alt kategoriler şeklinde yapının hazırlanması gerekmektedir. Özellikle E-ticaret sitelerinde kullanılmakta olan bu kategoriler, ürünlerin daha kolay bulunabilir olmasını sağlamaktadır. 

Kategori oluşturma sürecinde yöntem paneli içerisinde ürünler sekmesinin altında kategoriler sekmesine giriş yapılması gerekmektedir. Bu kategori ile beraber karşımıza çıkan ekranda tüm kategorilere erişim sağlanabilmektedir. 

Yeni bir kategori oluşturulmak istendiğinde mevcut isim belirlendikten sonra isteğe bağlı olarak bazı ürünlerin yeni oluşturulmuş olan kategoriye eklenmesi de mümkün olabilmektedir. 

Woocommerce Kategori Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Woocommerce kategori silme işlemleri de öncelikli olarak yönetim paneline girilmesi ile yapılması gerekmektedir. Öncelikli olarak kategoriler sekmesine girildikten sonra mevcut kategori adının sağ kısmında bulunan sil sekmesine tıklanması gerekmektedir. 

Silme işlemleri esnasında bir defa daha sistem üzerinden onay istenmektedir. Bu onay işleminden sonra yalnızca ana kategorinin değil alt kategorilerin de silinmesi gerekmektedir. Aksi durumda kategori ürünleri isimsiz bir alanda kalmaya devam etmektedir. 

Woocommerce kategori ekleme ya da silme işlemleri yapılırken aynı zamanda kategorilerin alt başlıkları içerisinde bulunan ürünlerin de düzenlemeleri kolay bir biçimde sürdürülebilmektedir.