Woocommerce ürün ekleme, düzenleme veya silme işlemleri yapılırken mevcut işlemlerin yönetici paneli üzerinden sürdürülmesi gerekmektedir. Yönetici paneli alt sekmeleri içerisinde Woocommerce ürün ekleme kategorisi bulunmakta olup aynı başlık altından silme işlemleri de yapılabilmektedir. 

WordPress Hosting paketlerinde WoCommerce kullanabilirsiniz. Özellikle E-ticaret sitelerinin alt yapısı olarak kullanılmakta olan Woocommerce, ürünlerin kolay bir biçimde istenen kategori içerisine yerleştirilmesini sağlayan bir sistemdir. Aynı zamanda ürünler için yeni bir kategori oluşturularak da ürünler eklenebilmektedir. 

Ürün ekleme işlemlerinde ana kategori, alt kategori ayrımları ebeveyn kategorisi başlığı altında yapılmaktadır. Ürünün hangi kategoriye işleneceğinin belirlenmesinin ardından düzenleme tamamlanmış olmaktadır. 

Woocommerce Ürün Yükleme Adımları 

Woocommerce ürün yükleme adımları için şunların takip edilmesi gerekmektedir:

  • Öncelikle yönetim paneli üzerinden giriş işlemlerinin geçilmesi gerekmektedir.
  • Giriş sağlandıktan sonra ise sol bölümde bulunan sekmeler arasından ürünler sekmesine tıklanması gerekmektedir. 
  • Bu sekmenin alt başlığı olarak ürün yükleme kısmına tıklanarak yüklenmek istenen ürünün seçilmesinin ardından işlemler tamamlanmaktadır. 

Woocommerce ürün ekleme yapılırken öncelikli olarak kategori seçiminin yapılması gerekmektedir. Hangi kategori içerisine ürün eklenecekse bu kategori başlığının seçilmesi ve bu sayede yapılacak işlemler sonrasında ürünlerin daha kolay bulunabilir olması sağlanmaktadır. 

Woocommerce Ürün Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Woocommerce ürün silme işlemleri yapılırken de aynı kategori içerisinden ürünlere erişim sağlanması gerekmektedir. Yönetici paneli içerisinde yer alan bu ürünlerin listelenmesinden sonra sağ tarafta bulunan sil sekmesine tıklanarak ürünün kalıcı olarak silinmesi mümkün olmaktadır. 

Ürünün tamamen silinmek istenmemesi durumunda ise farklı alt ya da ana kategorilere taşınması mümkün olmaktadır. Bunun için de aynı ekran üzerinden taşıma komutuna tıklanarak işlemler yapılabilmektedir. 

Ürün silme işlemlerinde tümüyle kategorinin silinmesi mümkün olduğu gibi yalnızca bazı ürünlerin tekli olarak silinmesine de izin verilmektedir. Tercihe bağlı olarak her iki yöntem de kullanılabilmektedir.

Woocommerce Toplu Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

Woocommerce toplu ürün yükleme işlemleri için öncelikle Google hesabı üzerinden ürünlerin sıralandığı bir tablo oluşturulması gerekmektedir. Oluşturulan bu tablonun csv olarak cihaza indirilmesi gerekmektedir. 

Yönetici panelinde ürünler kısmından tüm ürünler sekmesine geçilmektedir. İçe aktar butonuna tıklandıktan sonra cihaza indirilen bu dosyanın sisteme doğrudan yüklenmesi kolay bir biçimde mümkün olmaktadır. 

WooCommerce paylaşımlı hosting sunucularında ise tam anlamıyla stabil bir şekilde çalışmaktadır.

Woocommerce ürün ekleme işlemleri toplu olarak yapılırken hazırlanmış olan tablo ile sistem üzerinden kolay bir biçimde eşleşme yapılacağı için ürünlerin tekli olarak uzun süreli yükleme süreçlerinden geçmesine gerek görülmemektedir.