Web sitenizin içeriği arttıkça ana sayfada hangi gönderilerinizin yer alacağına karar vermeniz zor olabilir. Bu nedenle slider ya da manşet denen birden fazla görselin ya da videonun belirli bir alanda geçiş yapması, işinizi kolaylaştırabilir.

Dahası sitenizde popüler içeriklerinizi, çok satan ürünlerinizi ya da son fotoğraflarınızı gösteren bir slider kullanmanız; ziyaretçilerinize etkileyici, dikkat çekici ve eğlenceli gelebilir.

Web siteniz için zengin ve dinamik içerikler yaratmak istiyorsanız binlerce WordPress slider eklentisinden, sizin için seçtiklerimize göz atabilirsiniz. 

Slider Revolution

En çok satan WordPress slider eklentisi olan Slider Revolution, popülerliğini kullanım kolaylığına ve birbirinden cazip özelliklerle dolu olmasına borçlu. 

7 milyondan fazla kullanıcısı olan Slider Revolution sayesinde birkaç tıklama ile yazı, link, fotoğraf ya da video ekleyerek zengin içerikli görüntüler oluşturabilir, sosyal medya gönderilerinizi slider şeklinde sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlarının, laptopların, tabletlerin ve akıllı telefonların ekranlarına uyumlu olan Slider Revolution; 200’den fazla kullanıma hazır şablonu ile 2012’den bu yana web sitelerini çarpıcı görüntülerle donatmaya devam ediyor.

Meta Slider

Çok sayıda Slider türüne yazı efektleri ve geçis animasyonları ekleyebileceğiniz Meta Slider ile saniyeler içinde her tür ekrana uyumlu, SEO dostu görsel şölenler hazırlayabilirsiniz.

YouTube ve Vimeo videolarını slider olarak yayınlamanızı sağlayan Meta Slider, Unsplash.com’daki fotoğraflara erişim imkanı sunuyor. Dahası Meta Slider’ın ücretsiz versiyonu da mevcut!

Royal Slider

Royal Slider, çok sayıda geçiş efektine sahip olmasa da günümüz teknolojisinin imkan verdiği en yüksek hızda çalışmayı ve her tür cihaz için en iyi kullanıcı deneyimini sağlamayı amaçlıyor.

SEO için optimize edilen ve  dokunmatik ekranlara uyumlu olan Royal Slider; sayfa hızınızı artırmanıza yardımcı olan lazy-loading (verilerin çağrıldıkça yüklenmesi) seçeneğine de sahip.

Master Slider

Birbirinden güzel ve fonksiyonel özelliklere sahip olan Master Slider, 90‘dan fazla kullanıma hazır slider içeriyor. Master Slider; her tür ekranda çalışacak şekilde tasarlanmış.

Animasyonlu katmanlar sayesinde metinleri, bağlantıları, görüntüleri ya da videolarınızı eklediğiniz her katmana bağımsız olarak animasyon yükleyebiliyorsunuz.

Ayrıca, Visual Composer denen site oluşturucusuna entegre edilmiş olduğundan, sürükle-bırak özelliği ile kısa sürede çarpıcı bir slider oluşturmanız kolaylaştırılmış.

Layer Slider

Layer Slider; içeriği gönderilerden otomatik olarak çekerek sınırlı alanda fazla bilgi sunmayı mümkün kılan, oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahip SEO dostu bir slider eklentisi.

Sınırsız özelleştirme yapabileceğiniz birbirinden etkileyici yüzlerce geçiş ve animasyon seçeneği; Layer Slider’ın çok sevilen slider eklentilerinden biri olmasında büyük paya sahip.

Smart Slider 3

WordPress gönderileri, Youtube, Facebook, Flickr, Instagram, Pinterest gibi 40’tan fazla kaynaktan içerik aktarabileceğiniz Smart Slider 3; ücretsiz slider eklentileri arasında yer alıyor.

Yüzbinlerce sitede kullanılan Smart Slider 3; fonksiyonelliği, sürükle-bırak yöntemi ve 100‘den fazla kullanıma hazır slider şablonu ile web sitesi sahiplerinin gözdesi olmaya aday.