Global çapta teknoloji artık insanlar için vazgeçilemez bir unsur haline geldi. Adeta ekmek ve su kadar önemli bir hale gelen teknoloji unsurları devamında da teknolojik gelişmelerin kendisini iyi ve sıkı bir şekilde takip etmesini sağlıyor. İnsanlar da teknolojik gelişmelerden bir haber yaşayacak değiller, işte tam da bu yüzden teknoloji devi firmalarda yaşanan herhangi bir hareketlilik borsalar dahil bütün akılları karıştırmaya ve büyük heyecanlar yaratmaya devam ediyor. Yazımızın devamında bu gelişmelerin bir tamamlayıcısı olacak olan telefonların neler olduğu konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Android Telefonlar

Dünya genelinde yaşanmakta olan Koronavirüs salgını nedeniyle kan kaybı yaşayan telefon Pazar endüstrisi bu yıl kendisini toplayacak gibi görünüyor. Üretici olan firmalar yeni amiral gemisi olarak adlandırmakta herhangi bir sakınca duymayacağımız modellerini bu sene içerisinde hızlı bir biçimde tanıtarak daha sonrasında telefon pazarını hareketlendirmeye çalışacak. Xiaomi Mi 11 ile beraber başlayan ve daha sonrasında Galaxy S21 ile serüvenine devam eden amiral gemisi furyasına çok yakın tarihlerde yeni marka ve modellerde telefonlar eklenecek gibi duruyor.

Redmi K40

Redmi K40 ailesi ile 2021 senesine giriş yapan Redmi, K40 ve K40 Pro modelleriyle birlikte tanıtıma sunulacak. Üretici firma bu iki akıllı cep telefonu modeli için de üst düzeyde yonga dizilimleri kullanacağını duyurmuştur.

Xiaomi Mi 11 Pro

Mi 11 modeli ile rüzgarı arkasına almayı başarmış olan marka Xiaomi bu modeli daha da geliştirmek suretiyle Pro model ile çitayı epeyce yükseltecek gibi görünüyor. Tasarımı bakımından ana modeline benzeyecek olan Xiaomi Mi 11 Pro model akıllı cep telefonlarında Snapdragon 888 yonga dizilimi ve 12 GB RAM mevcut olacak. 108 MP + 13 MP + 5MP +5 MP kamera ile kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan telefon çok yakın zaman içerisinde kullanıcılarının ilgi ve merakına sunulacak. Xiaomi de bu model üzerinden virüs salgını döneminde yaşadığı zararı bir nebze olsun telafi etmek ve kullanıcılarını da sevindirmek istiyor.